П`ятниця, 26.04.2024, 20:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157
Друзі сайту









Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека-філія с.Масевичі

Головна » Архів матеріалів

     9 червня в публічно – шкільній бібліотеці відбулися   літні  ігри для  різних вікових груп.

   Мета: дізнатися більше про різні ігри  в які можна грати в  Інтернеті  і на дитячій площадці.

     Бібліотекар  запропонувала своїм читачам бібліотеки  зайнятися не лише читанням, а й  спортом та різними іграми на свіжому  повітрі.

     Ігри сприяють   розважанню, соціалізації та культурному   збагаченню  бібліотечних  відвідувачів  усіх  вікових груп, адже  бібліотека  надає  можливість  читачам  безкоштовно  грати в мережі Інтернет є нагода  перевірити свою майстерність, привести зацікавлених грою до бібліотеки.

Марія Мартенюк

Переглядів: 594 | Додав: WWWWW_W | Дата: 14.06.2014 | Коментарі (0)

      1 червня 2014 року в публічно – шкільній  бібліотеці  відбулося свято  на тему: «Діти – майбутнє України» до Міжнародного дня захисту дітей. 
     Мета: дізнатися  більше про  історію  виникнення свята, про  права    та  обов’язки  дитини, виховати  любов до своє батьківщини.
     Виступила  бібліотекар, яка  привітала  всіх  присутніх у  бібліотеці  з  міжнародним  Днем  захисту  дітей. Повідомила, що 1 червня – це не лише  початок  літа, а це прекрасне  свято  радості  та надії. У міжнародного дня  дітей є свій  прапор, який  символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки  символізують  різноманітність  і терпимість. Знак  Землі  розміщений у центрі, - це  символ нашого спільного дому.  День захисту  дітей – це  не тільки веселе  свято для самих  дітей, це і  нагадування  суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли  щасливими, вчилися, займалися улюбленими справами і в майбутньому стали  хорошими батьками і громадянами своєї   країни. Далі свято йшло за сценарієм. Активні учасники свята Марія Смик, Назарій  Ничипорчук, Ангеліна Панько, Євгенія Денисюк, Юрій Лисаков та  багато, багато інших хлопчиків  та дівчаток. Після свята   для  любителів  пограти в  шахи та шашки  бібліотекар  організувала   гру. Серед  дівчаток  перемогу  отримала Ірина  Лящук, а серед  хлопчиків -  Назарій  Ничипорчук. Павлюк Владислав, Іван  Лящук, Павло Берташ  виявили  бажання  попрацювати за  комп’ютером, де працювали з CD дисками «Умійко».   На  закінчення свята  ведучі Марія Смик сказала, що дитинство – це чудова пора сподівань на  чудове  життя, на здійснення  мрій. Адже, діти  - майбутнє України.  Бібліотекар  подарувала  кожній  дитині  на  згадку  кольорові  кульки, куди  діти  написали свої  побажання для  здійснення. Свято  пройшло  радісно і цікаво.

Марія Мартенюк

 

Переглядів: 574 | Додав: WWWWW_W | Дата: 04.06.2014 | Коментарі (0)

     22  травня  публічно  - шкільна бібліотека  с. Масевичі    відзначила 65-річницю з дня заснування.
     Будь-яка ювілейна дата – це, насамперед, привід озирнутися й виразніше побачити пройдений шлях, осмислити  його і чіткіше, через досягнення і проблеми сьогодення окреслити перспективи на майбутнє.  У  бібліотеці,  як кажуть, яблуку не було де впасти. Тут зібралася численна читацька аудиторія, жителі населеного пункту, депутат районної  ради  Людмила Миколаївна Смик, голова  районної профспілкової  організації  працівників  культури Віра  Миколаївна  Мельник,  директор  централізованої системи  публічно  - шкільних бібліотек  Тетяна Євгенівна Скаковець, методист   центральної  районної  бібліотеки  Людмила Іванівна  Дудик, сільський  голова  Волевач   Василь  Олексійович, ветеран праці Олексій Васильович Волевач, працівники  місцевого садочка «Сонечко», вчителі  та учні  місцевої школи.
     Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, - що може бути достойнішим?   Наш  ювілей    святкується  на  день  святого  Миколая  Чудотворця -  22 травня свято  нашого села  і нашої  бібліотеки. І  саме  сьогодні, ми запросили  ветеранів  бібліотекарів та  бібліотекарів, які  працювали у  нашій  бібліотеці  на  наш  ювілей.  Це Рабець Катерина,  Бабійчук  Софія, Приймак Галина,  Мартенюк Ганна, Васильчук  Галина, Борисова  Марія, Панько  Людмила, Чепрега  Олена, Панько  Лариса, Кисорець  Тетяна, Євпат  Валентина, які  обрали  професію  бібліотекаря. Це  люди, які  все своє  життя  люблять  читати  книги  з  таким  словами  виступила  бібліотекар  Марія Трохимівна, яка всіх привітала із святом  села на честь Миколая Чудотворця та  з ювілеєм бібліотеки і побажала  всім доброго здоров’я. З привітальним  словом  розпочала свято  Людмила Миколаївна Смик, яка промовила  багато  добрих і приємних слів з  історії  бібліотеки. За  традицією нашого села був   коровай,  який  Ковалевич Вікторія  піднесла сільському  голові Василю Олексійовичу  Волевачу.  Виступали  для  гостей  читачі бібліотеки.   Виступила  місцева  поетеса, яка  прочитала свій власний  твір «Рідний край» під  супровід музики.   З словами вдячності   виступили  ведучі свята  Тетяна  Мельник та Ольга Лящук, які на протязі всього свята  розповідали про  книгу, про зміни у бібліотеці, які відбувалися на протязі  65 років. Відгуки про бібліотеку   звучали з уст  Каріни  Рабець та  Ірини Лящук, які прочитали  свої твори  про  бібліотеку. З вітальним словом і подарунком   виступив  сільський голова Василь Олексійович, який  подарував для бібліотеки  жалюзі для вікон. Вихователька  місцевого садочка  «Сонечко» Віра  Петрівна  Кисорець  привітала  бібліотеку і  подарувала  дитячу  енциклопедію  для  дітей, тому, що вона постійно сама читає книги і привчила до  читання двох своїх синів. Подаровано  книги  від  підприємців села та  читачів  бібліотеки.
     Запрошені  бібліотекарі  були вражені змінами, які відбулися у бібліотеці. Ветеран праці, бібліотекар Галина Федорівна  Васильчук  згадала і розповіла всім присутнім,  як за ніч  перенесла  книги у  теперішнє приміщення бібліотеки  та залишилася задоволена, що  бібліотека світла, затишна  і  сучасна.
     Скільки   прочитано  книг в стінах бібліотеки, а скільки збережено і упорядковано книг!
А привітати ювіляра бібліотеку, яка стала справжнім осередком сучасного  культурно-освітнього  життя, своєрідною «духовною аурою» нашого села, було багато бажаючих, які давно вже стали справжніми і щирими друзями рідної усім нам бібліотеки.
     Особливі слова поваги, визнання і вдячності лунали на адресу  бібліотекаря   цього закладу, Марії Трохимівні  Мартенюк, справжньої берегині,  людини творчої, енергійної, по-сучасному креативної і... чарівної. Вона володіє як талантом організатора, так і особливим даром людяності,  чуйності, милосердя, сердечності, теплоти  та доброти.
     На цьому велелюдному заході лунали численні промови. Звучали  музичні вітання, які  виконували  на баяні  Панько Олексій  та  Наумович  Андрій.  Океан оплесків і щирих усмішок. На  закінчення свята   був торт, де свічки запалила  ветеран -  бібліотекар  Галина Федорівна Васильчук, Марія  Трохимівна подарувала всім бібліотекарям український  рушник, як оберіг родинного достатку. Українську пісню виконали Марія Борисова та Єва Ничипорчук, як подарунок для всіх  присутніх  у бібліотеці.
     Відбулося справжнє єднання людей, єднання душ і сердець, для яких бібліотека, як Дім, де багато Сонця, Краси, Мудрості. 

Марія Мартенюк

    

Переглядів: 880 | Додав: WWWWW_W | Дата: 26.05.2014 | Коментарі (0)

Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної при постачанні неплатнику ПДВ

     Якщо платник податку на додану вартість постачає товари/послуги покупцю, який не зареєстрований як платник податку, чи постачає на експорт, чи здійснює операції у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з ним, то заповнити податкову накладну він має з урахуванням таких особливостей:

      - у верхній лівій частині у полі «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, наприклад:

 - «02» – постачання неплатнику податку,

 - «03» – постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку,

 - «11» – складена за щоденними підсумками операцій;

 - у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується  «Неплатник податку»;

 - рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;

 - у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».

            Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ ГУ Мін доходів  у Рівненській області нагадує, що усі примірники (два) таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала.

            Відповідна норма передбачена п. 6, 10, 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962.

Розмір єдиного внеску для осіб, які бажають брати участь у добровільній сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування змінено!

     З 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску. Це стосується категорії осіб, зазначених в абзацах третьому - п’ятому частини першої статті 10 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“, а саме:

... Читати далі »
Переглядів: 539 | Додав: WWWWW_W | Дата: 12.05.2014 | Коментарі (0)

     7  травня  в публічно – шкільній  бібліотеці  с. Масевичі  проведено  бібліотечний  урок для учнів 2  класу на тему: «Сторінками  періодичних  видань».

     Мета: розширити   уявлення  учнів  про  періодичні  видання, їх відмінності  від  інших  друкованих  видань. Виховувати  бажання самостійно   розширювати  обсяг  своїх  знань.

     Бібліотекар  розпочала  урок  з виставки  дитячої журналів та газет.  Журналів  «Малятко», «Умійко»,  «Пізнайко», «Барвінок», «Веселі  картинки», «Світ  дитини» та газет «Журавлик» та «Казковий вечір». На уроці  діти дізналися якими  бувають  періодичні  видання, що  означає  слово  періодика  і що відноситься  до періодичних  видань. Також  учні  дізналися  роз’яснення слів журналіст, редакція, дописувач, примірник, тираж, рубрика, число  журналу. Також  дізналися    що першим  єдиним    на  всю  Україну  був  ілюстративний художньо  - педагогічний  журнал  для  дітей та молоді  «Дзвінок», який виходив  двічі на  місяць у 1890 році. Його  першим  автором був   Володимир  Шухевич. Цей журнал друкувався в м. Львові. В цьому  журналі  вперше  побачили світ  твори для  дітей  Івана Франка, Лесі Українки, Леоніда Глібова,та багато інших. Всі учні  змогли  практично  попрацювати з  газетами та  журналів.  Підсумовуючи  урок, учні  дізналися, що прочитані  сьогодні  матеріали   можна  використовувати  у навчанні і все, що їх цікавить можна  взяти у бібліотеці.
 

Переглядів: 710 | Додав: WWWWW_W | Дата: 08.05.2014 | Коментарі (0)

     5 травня  2014 року звернулися до публічно – шкільної бібліотеки с. Масевичі випускники  місцевої школи Кисорець  Олексій, Панько Валентин  та Панько Дмитро, які  виявили  бажання  пройти  тренувальне  он-лайн  тестування з предмету  українська  мова  та  література.  Адже  вони хочуть  здобути вищу  освіту  на  Рівненщині і  тому вироблять  навики  з  проходження тестування. Інтернет  у бібліотеці  безкоштовний, тому  одинадцятикласники  зуміли   попрацювати на сайті ivtest.org.ua.

      До послуг в системі електронного урядування, які надає бібліотека постійно звертається  вчитель історії  та  правознавства  Масевицької ЗОШ І- ІІІ ступенів Кривко  Ігор  Степанович, який постійно  цікавиться  новими Законами України  та  змінами, які вносяться до законів України, шукає  різну  інформацію  про  податкову  службу  на  сайті Урядового  порталу  та Верховної  ради.  Нову  інформацію  вчитель  використовує  при  поясненні  уроку  для  учнів із  свого  предмету.

Марія Мартенюк
 

Переглядів: 609 | Додав: WWWWW_W | Дата: 08.05.2014 | Коментарі (0)

     28  квітня  в публічно –  шкільній  бібліотеці  с. Масевичі   пройшло  навчання  для  користувачів   бібліотеки  на тему: «Спілкування  в мережі Інтернет».

     Мета: навчитися   користуватися  пошуковими системами  в мережі  Інтернет, формувати в користувачів  елементи  культури  роботи в Інтернеті, розвивати вміння   порівнювати, аналізувати й  узагальнювати  отриману  інформацію.

     Бібліотекар  повідомила  користувачів  бібліотеки,  що всі  ПК   мають   доступ до   Інтернету. Перед  тим,  як всі  практично  працюватимуть  в Інтернеті, користувачі  повторили  правила  техніки  безпеки  при роботі з комп’ютером.  Кожному  користувачеві  було  дано завдання для пошуку в Інтернеті. Так, Здунюк  Артем  мав  завдання знайти в мережі  Інтернет про  екологію Рівненщини,  Берташ  Ірина  шукала   відомості    про вищі  навчальні  заклади України, що  готують фахівців у сфері  інформаційних  технологій, Берташ  Павло  шукав  у мережі  Інтернет  відомості  про  географічні  об῾єкти, що знаходяться на території  нашої  області, Крупенко  Іванна  мала  завдання знайти в Інтернеті біографічні  дані, портрет письменника  Оноре де Бальзака. Всі користувачі справилися із  завданням і зберегли дані  у робочій  папці.  Бібліотекар  відмітила, що користувачі справилися із  завданнями і зможуть самостійно  шукати потрібну  інформацію в Інтернеті.

Марія Мартенюк.
 

Переглядів: 727 | Додав: WWWWW_W | Дата: 29.04.2014 | Коментарі (0)

Про порядок сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування!

      Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ ГУ Міндоходів у Рівненській області нагадує, що відповідно до положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

      Так, платники єдиного внеску, зокрема фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

      Звертаємо увагу, що підпунктом 2 пункту 4.6 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455, платники єдиного внеску, зокрема, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

      При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Зазначена категорія платників самостійно обчислює для себе суму єдиного внеску, яка не може бути менше мінімального страхового внеску на місяць (підпункт  1 пункту  4.6 розділу ІV Інструкції ).

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу.

      Законом від 27.03.2014  №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 234 «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу», які набрали чинності з 01.04.2014 року.

     Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ ГУ Міндоходів нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України платниками збору за першу реєстрацію транспортних засобів є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, а саме: колісних транспортних засобів, суден, літаків та вертольотів. Для мотоциклів, легкових автомобілів, автобусів, тракторів та вантажних автомобілів базою оподаткування є об’єм циліндра двигуна в куб. сантиметрах; для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном – за потужністю двигуна в кВт; для суден, обладнаних двигуном – за потужністю двигуна в кВт, не обладнаних двигуном – за довжиною корпусу судна в сантиметрах; для літаків та вертольотів – за максимальною злітною масою. Сплачувати збір слід за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

     Також, слід зазначити, що від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. У разі відчуження зазначених транспортних засобів, особи, які отримали такі транспортні засоби у власність, зобов'язані сплатити збір в загальному порядку.

     При першій реєстрації транспортних засобів в Україні платники збору зобов'язані пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку, а платники, звільнені від сплати збору – відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.

     Порядок справляння збору за першу реєстрацію транспортного засобу визначений в розділі VІІ Податкового кодексу України.

Сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки.

     Окремі громадяни - платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Тобто можуть повернути частину податку, сплаченого протягом 2013 року із заробітної плати.

     До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

     Відповідно до п.п. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України платник податку має прав ... Читати далі »

Переглядів: 517 | Додав: WWWWW_W | Дата: 24.04.2014 | Коментарі (0)

Друзі!

До  Вашої уваги нові надходження книг, що надійшли до фонду нашої бібліотеки.

Корисного Вам читання!

Серія  “Шкільна бібліотека”

      Серія  “Шкільна бібліотека” – це дібрані твори, що відповідають навчальним програмам, затвердженим Міністерством освіти і науки України: програмі з української, світової літератури, а також програмі інтегрованого курсу «Література (російська та світова)». Кожна книга цієї серії отримала гриф «Рекомендовано…» Міністерства освіти і науки України. Авторами передмов є видатні літературознавці та філологи, які мають науковий ступінь.


Вовчок Марко

Вибрані твори / Марко Вовчок ; передмова Ліпницької І. М. — К. : Шанс, 2013. — 224 с. — (Серія «Шкільна бібліотека»).

Книга містить відомі твори Марка Вовчка («Ведмідь», «Чорто­ва пригода», «Невільничка» тощо), вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністер­ства освіти і науки України. До творів подано передмову, що ви­світлює життя і творчість письменниці. Наприкінці книги є при­мітки до кожного твору, що полегшує сприйняття тексту.

Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури і читачів, які цікавляться художньою літературою.

 

Карпенко-Карий І.

Сто тисяч ; Мартин Боруля / Іван Карпенко-Ка­рий ; передмова Задорожної С. В. — К. : Шанс, 2013. — 144 с. — (Серія «Шкільна бібліотека»).

Видання містить два відомі твори Івана Карпенка-Карого, вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністерства освіти і науки України. До творів подано передмову, що висвітлює життя і творчість письменника. Наприкінці книги розміщено примітки до кожно­го твору, що полегшує сприйняття тексту.

Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури і читачів, які цікавляться художньою літературою.

 

Квітка-Основ’яненко Г.

Салдацький патрет ; Конотопська відьма ; Мару­ся / Григорій Квітка-Основ’яненко ; передмова Бори­сенко К. Г. — К. : Шанс, 2013. — 224 с. — (Серія «Шкільна бібліотека»).

Видання містить відомі твори Г. Квітки-Основ’яненка, вивчен­ня яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністерства освіти і науки України. До творів подано передмову, що висвітлює життя і творчість письменника. Напри­кінці книги є примітки, що полегшує сприйняття тексту.

Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури і читачів, які цікавляться художньою літературою.

 

Кобилянська О,

Земля / Ольга Кобилянська ; передмова Паха­ренка В. І. — К. : Шанс, 2013. — 336 с. — (Серія «Шкільна бібліотека»).

... Читати далі »

Переглядів: 696 | Додав: WWWWW_W | Дата: 11.04.2014 | Коментарі (0)

Про декларування доходів громадян за 2013 рік

     Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ повідомляє, що станом на 01.04.2014 року свої декларації подали 555 осіб,  в результаті сплачено в бюджет ПДФО в розмірі 217,2 тис. грн.  З них доходи від отримання спадщини задекларували 41 громадянин на суму 2864,5, до сплати - 143,3 тис.грн. ПДФО, доходу від продажу с/г задекларовано на суму 487,1 тис.грн., до сплати - 73,1 тис.грн. ПДФО, також задекларовано дохід від здачі в найм власного нерухомого майна на суму 8,5 тис.грн., до спати - 0,8 тис.грн. ПДФО.

     Станом на 01.04.2014 р. скористались правом на отримання податкової знижки 137 громадян на суму 162,6 тис.грн. Згідно реєстрів повернуто 118,2 тис.грн.

     Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ нагадує, що до 1 травня триваєкампанія декларування доходів громадян. Запрошуємо Вас задекларувати свої доходи та виконати конституційний обов’язок перед державою.

     Також Рокитнівське відділення Сарненської ОДПІ нагадує, що кожен може подати декларацію не виходячи з дому, скориставшись електронними сервісами та ключами.

Змінено порядок оподаткування пасивних доходів

     Верховною Радою України прийнято Закон України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, яким змінено порядок оподаткування пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів.

     Відповідно до Закону, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

     „Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків. У свою чергу отримувач таких доходів повинен буде здійснити річний перерахунок”, – пояснив  начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Сергій Наумов.

     Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15%, 20% та 25% в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.

     Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році – це 248 472 грн.), ставка податку складатиме 15%.

     Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248 472 грн. до 482 328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20%.

     У разі отримання пасивного доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25%.

     Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.

     Прийнятим Законом також запроваджується оподаткування пенсій або щомісячного грошового утримання, які виплачуються з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо вони перевищують 10 тис. гривень. До суми перевищення застосовуватимуться ставки 15% або 17%.

     Зазначені норми Закони набирають чинності з 1 липня 2014 року. При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т.ч. платників єдиного податку, цим Законом не змінюється.

Новий сервіс Міндоходів допоможе уникнути помилок в електронній звітності

     Міністерством доходів і зборів України впроваджено нову послугу для платників податків, яка дозволить уникнути помилок при формуванні податкової звітності.

      Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій.

... Читати далі »

Переглядів: 704 | Додав: WWWWW_W | Дата: 10.04.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 19 20 21 22 23 24 »