Вівторок, 19.03.2024, 13:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157
Друзі сайту









Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека-філія с.Масевичі

Сторінками історії

 Історія розвитку школи

ІІ період - Польща
       Історія нашої школи - це історія кожного вчителя, кожного учня, бо всі ми разом - це і є Масевицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
     Хронологічний екскурс в історію школи починається з 1939 року. Територія села знаходилася під владою Польщі. Школа мала на той час одне приміщення, яке було розташоване у хаті сільського дяка. В ньому навчалося лише 15 учнів. Навчання велося польською мовою. Вчив поліщуків висококваліфікований поляк І.П.Бартвинський.  

ІІІ період - Радянська Україна
       Мирне навчання та життя перервала Друга світова війна. Та все ж у 1945 році, після визволення села, школа відродилася. Після війни навчання проходило в хаті жительки села Масевичі Ничипорчук Солохи.
     
1947-1948 н.р                                                             1947-1948 н.р

     В одній кімнаті жило дві сімї, а у другій була розташована класна кімната. Навчала дітей доброго, мудрого, вічного Лозова Марія Іванівна. Розбудовувалося село, кількість учнів з кожним роком збільшувалася. Згодом сформувалося чотири класи, які вчилися в одному приміщені.

     У 1947 році кількість вчителів збільшилася, тепер їх стало двоє: Красуцький Г.М. та Тесленко М.П., яка працювала в школі до виходу на пенсію. Красуцький Г.М. загинув від рук українських націоналістів. І хоча спочатку і вчителі, і учні переживали труднощі (нестача підручників, повоєнні лихоліття), поступово життя школи ставало різноманітнішим. 
       У 1957 році було побудовано нову школу, яка працює і донині. Вона нараховувала 6 класних кімнат. На той час в школі працювало 6 вчителів, класів було 5, в них навчалося 124 учні.У побудові школи працювали всі - жінки і діти, молоді люди 15 - 17 років, вони прагнули, щоб швидше школа відкрила свої двері.
     Перший випуск учнів, які пішли в третій клас відбувся в 1963 році.
     
Перший випуск новозбудованої школи                          1966 рік (6 клас та вчителі школи)

 
Вчителі школи ( Міщук Т.П., Єремейчук (Якубчик) К.І., Панько М.В., 
Довмантович Н.М., Тесленко М.П. та ін. , 60-ті роки)


     У 1973 році було добудовано ще 4 класні кімнати. Незабутньою подією в школі було відкриття нового приміщення, яке мало 4 класи та спортивний зал. Це відбулося у 1983-1984 навчальному році. А у 1989-1990 - споруджено їдальню. Першим директором (1978-1992 рр.) цього навчального закладу була Панько (Максименко) Марія Василівна.


Панько (Максименко) Марія Василівна


На фото(зліва направо) - Степаненко Анатолій Іванович - вчитель біології та директор школи (70-ті роки), Довмантович Ніна Михайлівна - вчитель початкових класів, Лямцев Олександр Олексійович - вчитель історії, Тесленко Марія Павлівна - вчитель початкових класів.



IV період - незалежна Україна
       З 1992 по 2006 рік педагогічний колектив школи очолювала Будзіло Євгенія Юхимівна. 

Вчительський колектив школи (1993 рік)

     З 1996 року школа набула статусу загальноосвітньої.
       На даний час в школі навчається 179 учнів, працює 26 педагогів. Із них 1- методист, 2-старший вчитель, вчителів спеціалістів-6, вчителів вищої категорії - 6, вчителів І категорії - 10. Вони навчають 179 учнів. Для них створені затишні, естетично оформлені навчальні кабінети, що відповідають Положенню. До їх послуг - розкішна шкільна їдальня, в якій організовують безкоштовне харчування, затишна чимала бібліотека, забезпечена необхідним навчально-виробничим інвентарем. 
       З 2006 року і до нині колектив очолює випускниця Масевицької загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів Смик Людмила Миколаївна. 
       До послуг учнів просторий спортивний зал, задіяний комп'ютерний клас з одинадцятьома ПК, спортмайданчик, майстерня по обробці деревини та металу, в якій нещодавно був проведений капітальний ремонт.

     
     

     У 2007 році пройшло святкування 50-річчя від дня народження Масевицької загальноосвітньої школи.
       Пріоритетом діяльності педколективу школи є постійна єдність та постійний зв'язок з громадськістю по формуванню та розвитку життєвої компетентності учнів в умовах 11-річної середньої школи. 
       У 2008 році працівники школи увійшли до складу громадської організації "Відродження" с. Масевичі, яка займається реалізацією проектів по впровадженню енергозберігаючих технологій. У цьому ж році було реалізовано проект "Енергозберігаючі заходи в загальноосвітній школі" (заміна вікон на металопластикові блоки). У 2010 році було реалізовано проект "Енергозберігаючі заходи в загальноосвітній школі" (ремонт покрівлі приміщення школи з енергозберігаючими технологіями).
       В школі працюють гуртки різних напрямків.
     
     Потрібно відзначити роботу туристичного-пішохідного гуртка під керівництвом Кривка Ігоря Степановича. Члени цього гуртка здійснюють піші походи по місцях партизанської слави, з метою вивчення подій Другої світової війни. Вони приймають активну участь у районних та обласних змаганннях. Поступово життя Масевицької школи урізноманітнюється: проводяться семінари, позашкільні та шкільні заходи. Усе це зробило школу знаною в районі.
       Усі традиційні свята в школі супроводжуються гімном школи, який склав вчитель історії Бунько Василь Васильович, а поклав на музику вчитель музичного мистецтва Терещук Анатолій Маркович.