Середа, 29.01.2025, 01:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157
Друзі сайту









Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека-філія с.Масевичі

Історія бібліотеки

 ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ с. МАСЕВИЧІ
     З історії відомо, що Масевицька шкільна бібліотека заснована у 1949 році. На той час велося проектування нової школи , тому бібліотека розміщувалась у старенькій школі і займала малесеньку комірчину, площа якої становила 6 кв.м. Книжковий фонд нараховував 635 екземплярів книг.
     Так, з 1995 року і по даний час, шкільні бібліотеки не в достатній кількості комплектуються художньою літературою, лише фонд поповнюється підручниками, які одержуємо від райво.
       Бібліотечний фонд у шкільній бібліотеці розміщено згідно ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно-діючі стенди: "Глибінь науки - творча і жива", "Мова - душа народу". Відкриті тематичні полички: "На допомогу вчителю", "Довідкове царство", "Рокитнівщина - рідний край", "Україна сьогодні" та інші. Постійно випускається календар знаменних і пам'ятних дат. В школі щорічно проходить акція "Живи, книго!". Оформлено відповідний стенд - де розміщено звернення підручника до учнів, єдині вимоги до учнів, правила збереження шкільних підручників, екран змагання між класами. Створено оргкомітет по перевірці підручників, результати перевірки заносяться на екран змагань. Підручники перевіряються один раз на чверть. В кожному класі працюють "Пости бережливих", які ведуть зошит і виставляють оцінки раз на місяць.
       Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки складається з картотек і алфавітного каталогу, довідкового фонду, тематичних папок.
     В шкільній бібліотеці проходить акція "Подаруй бібліотеці книгу". В бібліотеці оформлено "Виставку подарованих книг".
       В бібліотеці працює гурток "Книжчина лікарня". Члени гуртка учні 4-5 класів. Робота гуртка направлена на виховання у дітей любові та поваги до книги, вміння самостійно працювати з книгою, оволодіння прийомами ремонту книг.
       На сучасному етапі розвитку суспільства шкільна бібліотека - обов'язків підрозділ школи, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу.
       Сільська бібліотека заснована в січні 1949 року. Розміщена була у старій сільській хаті відведеній під клуб, де було виділено одну кімнату на 16 кв.м.
       Книжковий фонд був малий. Першим бібліотекарем у той важкий час працювали Ничипорчук Степан та Лозян Анастасія. Згадує Ільчук Текля старожил с.Масевичі… "Вже точно не можу згадати, хто саме з них був першим".
     У 1969 році в селі Малевичі було збудовано новий сільський Будинок культури. Бібліотеку було перенесено у нове приміщення, де було виділено дві великі, світлі кімнати.
       Велику роботу довелося зробити на той час новоприйнятому бібліотекарю Бабійчук Софії Дмитрівні. Ця жінка доклала всі зусилля для естетичного оформлення кімнат, книжкових виставок, тематичних поличок, інформаційних бюлетенів, різних картотек та каталогів. Так, Софія Дмитрівна встигала працювати не лише в бібліотеці, вона йшла до людей у поле, машинно-тракторний парк, молочний блок. Було організовано тематичні полички у МТП, де було розміщено літературу по механізації, яка постійно поновлювалась.
       У будинку тваринника на молочно-тваринницькій фермі оформлялись постійно діючі виставки "Все для тваринника".
       Софія Дмитрівна складала рекомендаційні списки літератури, перегляди літератури, проводила різноманітні масові заходи. За свою сумлінну і добросовісну працю була відзначена грамотами і подяками.
     Бібліотека -  це  книжковий храм,   джерело  ідей  і скарбниця  думок,  що  прокладають  стежку в  майбутнє. Сьогодення    бібліотеки  вимагає  нових  змін  і  ці  зміни  відбуваються. Це  обумовлення необхідністю  розв’язання  актуальних  для сьогодення   завдань  залучення  читачів  до   бібліотеки, систематичного   читання,  активізації  їх  пізнавальної   діяльності,  формування  самоосвітніх  умінь  та  навичок.  Все  це   в свою  чергу  передбачає формування   інформаційної  культури  читачів.  Потреби  суспільства  в духовній, творчій, активній  особистості,  покликаній  стати  творцем  української та  світової  культури,  зумовили  перебудову  школи.  І  саме  бібліотека   навчального  закладу   має  потужний  потенціал  для  підвищення   ролі  школи  в  усебічному  вихованні  підростаючого  покоління.
     Бібліотека приділяє увагу роботі з  громадою  села, молоддю,   учнями та  вчителями школи. Своєчасно інформує про надходження нової літератури, допомагає у  підготовці  презентацій  та матеріалу  з Інтернету  до уроків, тематичних виховних годин, бесід, вечорів, уроків позакласного читання, інформує про наявність методичної літератури, статей з педагогічних питань, до предметних тижнів оформляє книжкові виставки, складає списки рекомендованої літератури. Проводяться  медіа – презентації «Освітній  навігатор» для  педагогічного  колективу  школи. Для громади села «Видатні  люди села» та «Кімнатні  квіти», «Вічно живий  Кобзар».
     Для учнів  шкільного віку бібліотекар надає допомогу у підборі матеріалу  до  уроків, для рефератів, політінформацій  через безкоштовний  доступ до всесвітньої  мережі  Інтернет.  Проводяться  ряд  віртуальних  подорожей на  Урядовий  сайт  для юних громадян за темою: «Знайомтесь  - Міністри  України», «Наше  правосуддя», «Подорожуємо  залами Верховної  ради». У  бібліотеці  працює  Пункт доступу громадян до офіційної  інформації  те  електронне  урядування.    Проходять навчання для працівників Масевицької сільської  ради.  
     Бібліотекою проводиться  робота по формуванні національно – патріотичної позиції населення, популяризації державної символіки. В бібліотеці    оформлено  державну символіку  України. Організовано книжкові виставки «Наше благо – великий Закон», «Любіть свій край», проводяться години – повідомлення  «Все про  все», інформаційні години «Символіка  України», віртуальні подорожі «Знайомтесь – Верховна Рада», «Мандруємо Кабінетами  Міністрів».
     Бібліотекою повсякчас здійснюється  певна робота по накопиченню краєзнавчих матеріалів з історії та сьогодення краю. У бібліотеці представлено  краєзнавчий куточок.  Краєзнавча тематика відображена і на веб – сторінці.  Оцифровано   ряд місцевих  матеріалів, які мають  частий  запит  користувачів. Проводяться  години  цікавих повідомлень «Гордість нашого села», краєзнавчі години «Краю мій, поліський», вікторини «Мій рідний край – моє Полісся  дороге», голосні читання творів письменників рідного краю Р.Демчука  та Р. Скиби.  Щорічно в День святкування свята села проводяться Дні краєзнавства, літературні вечори «Краю мій, оспіваний  краю». В сільському будинку культури оформлюється виставка декоративно - ужиткового мистецтва. Виставляються рушники з бабусиної скрині жительки села Панько Н.М, сучасні  вишивки Крупенко  Горпини, «Домашні  ковбики »  -  Бунько Христинии,  вироби з дерева гуртківців  під керівництвом Денисюка О.П. …
      По правовій освіті населення  проводяться тижні права: організовуються книжкові виставка  «Україна  – правова  держава», проводяться інформаційні години «Я знаю свої права»,  ігри –  конкурси  «Знавці права», бесіди – поради «Якщо  тебе зупинила міліція». 
      В бібліотеці діє Центр регіональної інформації, який включає папки – досьє  «Рішення виконкому сільської ради», «Агрокомплекс», «Пенсійне забезпечення», «Соціальний захист», «Освіта», «Медицина», «Право»,  «Інформація про заклади, організації, підприємства, які розташовані на території сільської ради». Папки – досьє постійно поповнюються новими матеріалами, використовуються по наданню інформації користувачам. Оформлено стенд «Бібліотека. Влада. Громада.».
     Робота на допомогу соціально – незахищеним верствам населення  проводиться бібліотекою довгий час.  Створено адресну картотеку респондентів, залучено волонтерів, які обслуговують наших користувачів за «домашнім абонементом», створені папки-досьє документів для людей з обмеженими можливостями «Законодавство України», «Юридичні консультації», «Медицина», «Освіта»,  які постійно поповнюються новими матеріалами і користуються попитом у користувачів. Оформлено стенд «Повір у себе». Проводяться  інформаційні  години, бесіди-поради, години повідомлень до Дня інвалідів. Також для даної категорії користувачів діє безкоштовна послуга навчання на персональному комп’ютері.
       З жовтня 2011 року в бібліотеці працює Інтернет - центр.
З перших днів користувачі шикуються в чергу щоб попрацювати, поспілкуватися в соціальних мережах, знайти потрібну інформацію. За цей період Інтернет-центр відвідало   більше шести тисяч користувачів,  отримало тренінгів  більше  як  чотириста.
     Для учнів та студентів було виконано та знайдено багато  різноманітних довідок та рефератів, курсових та ін.
     З учнями  2-9 класів проводилися індивідуальні та групові тренінги: "Знайомство з комп'ютером", "Робота у Wordi" (2-4 кл., 5-6 кл.), "Реєстрація в соціальних мережах", "Як створити папку або ярлик і збереження інформації в ній" (5-8 кл.), проводилося навчання з дітьми в програмі  Paint (2-4 кл.). 
     Для всіх  бажаючих жителів  села проводилися заняття по освоєнню основ комп'ютерної грамотності, реєстрація  у соціальній мережі "Однокласники". Через  програму Skype діти спілкувалися  з друзями, родичами.
     Завдяки програмі "Бібліоміст", бібліотека змінила   свій   імідж і крокує в ногу з сучасним життям.