Середа, 24.04.2024, 05:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157
Друзі сайту









Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека-філія с.Масевичі

Головна » Архів матеріалів

     25  лютого в публічно – шкільній   бібліотеці   с. Масевичі   до  145-ї річниці  від дня  народження   української  письменниці Лесі  Українки біля  тематичної  полички  «Вона жива і вічно буде жити» проведено інформаційний огляд літератури.

     Мета: згадати  життєвий і творчий  шлях   письменниці,  виховувати у  читачів любов  до  її  творів, до  природи,  рідного краю.

     Біля  виставки  зібралося  багато  читачів  молодшого  шкільного віку, які  люблять  поезію  Лесі Українки.  Виступила  бібліотекар, яка  повідомила всіх присутніх про те, що  25 лютого   1971  року  народилася  Лариса Петрівна  Косач, літературне ім’я якої  Леся Українка.   Вона  живе в душі  нашого  народу  кожним  променем  думки, кожним  болем  своїм. Читачі дізналися, що  Леся  понад  усе любила  читати, любила  музику, гарно малювала  і перший  свій  вірш «Надія» написала, коли їй не було, ще й  дев’яти  років.  Всі знають, що  Леся  цікавилася   життям народу, обрядовими  традиціями  волинського села та  її історією.  Її твори  описують неповторну красу волинської природи в різні  пори року, які увійшли в книги, представлені на нашій виставці. Бібліотекар  запропонувала  прочитати  поезії  «Пісенька весняної води» прочитала  Богданець Соломія, поезію «Весна» прочитав  Бричка Михайло, «Вечірня година» прочитав  Ільчук  Іван.  Дехто з присутніх  прочитав улюблений вірш, який  написала Л. Українка.  Далі   бібліотекар  провела міні – вікторину «Найуважніший  читач».  Бібліотекар  сподівається, що  її твори  про дітей, про дитячі враження й переживання, про  радощі і болі, про чудову красу  рідної природи спонукають усіх  вас  до подальшого вивчення  спадщини  поетеси, яка  до  останніх  хвилини  життя  не залишала  своєї  зброї – поетичного слова.

Марія Мартенюк.

Переглядів: 483 | Додав: WWWWW_W | Дата: 26.02.2016 | Коментарі (0)

     18  лютого  в публічно – шкільній бібліотеці с. Масевичі відбулася патріотична година: «Пам'ять про Героїв  Небесної  Сотні»

    Мета:  ознайомити  користувачів  бібліотеки з подіями, які відбувалися на  майдані в Києві, виховувати  патріотизм  до своєї батьківщини, шанувати  вічну пам'ять про Героїв і пишатися  їхніми подвигами.

     Виступила  бібліотекар, яка  повідомила,  що ми всі зібралися, щоб  згадати про ті дні  2014 року. Ось    подивіться на фотовиставку і ви всі  побачите  події  тих днів Ми змінилися, і в пам'ять про Героїв Небесної Сотні зобов’язані  змінити країну. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Я хочу прочитати вірш  Іванни Дячук “Героям Небесної Сотні”:

Не плачте мамо, я ще живий,

Хоча й лежу із кулею у грудях…

А наді  мною, юним,  молодим

Схилилися в скорботі люди….

Я не помру,  ніколи не помру,

Мені в віках залишене безсмертя,

Хоча і вас  тепер не  обійму

Та я живу у всенароднім  серці…

      Після цих слів бібліотеку оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв. Небесної сотні.

     Українські  Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися, не залишили байдужими. Ми на порозі нових змін, нового майбутнього. Ми  – патріоти своєї Батьківщини, але ніколи ще так глибоко не відчували гордість за свій народ. Ми завжди будемо  пишатися нашою, українською нацією.  Небесна сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами, з усім українським народом.  Головною метою нашого  заходу  було вшанування пам’яті загиблих героїв. Ми ними пишаємося. Ми їх пам’ятаємо. І завжди будемо пам’ятати!
Мільйони українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна! Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга. 

 

СЛАВА УКРАЇНІ!
СЛАВА ГЕРОЯМ!

УКРАЇНА – ЦЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ!
УКРАЇНА – ПОНАД УСЕ!

Марія Мартенюк.

Переглядів: 568 | Додав: WWWWW_W | Дата: 19.02.2016 | Коментарі (0)

Шановні друзі!

    Запрошуємо вас прийняти участь у Конкурсі дитячого читання «Книгоманія».

     Мета Конкурсу:  подальше широке  залучення дітей середнього шкільного віку до читання художньої літератури.

І етап - 10 лютого-10 березня 2016 р. – відбірковий сільський /міський етапи;

ІІ етап 10 – 20 березня 2016 р. – районний етап;

ІІІ етап кінець березня – початок квітня  - обласний етап;

13-15 травня 2016 р. – заключний етап: Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» у Львові.

     На кожному етапі визначаються по 2 переможці – по одному з 6-го і 7-го класів, які отримають звання «Найкращий читач бібліотеки», «Найкращий читач району/міста».

Більше про конкурс можна почитати за посиланням:

http://lodb.org.ua/konkursy/oblasnyj-konkurs-dytyachogo-chytannya-knygomaniya-2016

Переглядів: 511 | Додав: WWWWW_W | Дата: 16.02.2016 | Коментарі (0)

     15 лютого в публічно - шкільній  бібліотеці с. Масевичі  відбулася   година  пам’яті за темою: «Гіркої пам’яті  ковток»

    Мета:  ознайомити учнів з трагічною сторінкою нашої історії, виховувати повагу до учасників військових подій в Афганістані, розповісти про односельчан, що служили в Афганістані, віддати данину пам'яті полеглим  воїнам-афганцям.

      Перед  читачами  бібліотеки  виступила  Марія Трохимівна, яка  розповіла  про найстрашніше і найбезглуздіше   що є у світі  – це війна. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка.  Жахлива  трагедія, гинуло покоління, народжене у 60-х.    Ніколи не повернути тих, хто навіки залишився на війні, для кого вона ніколи не закінчиться. Не одним сивим пасмом закосичена  ця  дата — 15 лютого, день, коли нарешті в далекому 1989 р. закінчилась для народів колишнього СРСР десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки крейяний пил і пісок осіли в молодих чубах воїнів — інтернаціоналістів.

      Сьогодні ми шануємо пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та кланяємося тим хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати, а захищати. Офіційно це не називали війною, а всього лише воєнною політикою. Але ця компанія тривала майже 10 років і вимагала великих жертв.

     Пам'ять! Гірка пам'ять війни! Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву. Пам'ять! Що ти залишила? Похоронки? Сльози матерів?  Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам'ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20  років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом. Посивіли завчасно хлопці-афганці ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від куль одне одного. Їм досі важко повертатися до цих чорних сторінок у їхньому житті, та ще важче вирвати їх, знищити й забути. Афганістан був і залишається незаживаючою раною. У виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані брали участь     воїни – інтернаціоналісти  нашого  с. Масевичі. Згадаємо їх по іменно:  Ничипорчук  Петро, Пахнюк Роман, Пахнюк Іван, Бричка Микола,  Скібчика Василь, Скібчик  Володимир  та  Лящук Володимир. Ми тепер називаємо їх по-різному: інтернаціоналісти, ветерани. А цю війну називаємо помилковою.  Давайте ж і ми з вами будемо пам’ятами ветеранів, виявлятимемо  розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують.  На кінець  всі присутні  переглянули  фотовиставку   «Дорогами  Афганістану».

Марія Мартенюк.

Переглядів: 533 | Додав: WWWWW_W | Дата: 16.02.2016 | Коментарі (0)

15 січня (п’ятниця)

Закінчується термін подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2015 року, довідки про використані розрахункові книжки.

19 січня (вівторок)

Закінчується термін сплати:

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, за IV квартал 2015 року.

20 січня (середа)

Закінчується термін сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за січень 2016 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за грудень 2016 року.

Закінчується термін подання:

- декларації з податку на додану вартість за грудень 2015 року;

заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з податку на додану вартість у 2016 році;

- декларації з акцизного податку за грудень 2015 року;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень 2015 року;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) за грудень 2015 року.

29 січня (п'ятниця)

Закінчується термін сплати:

- авансового внеску з податку на нерухоме майно юридичними особами за IV квартал 2015 року;

- податку на додану вартість за грудень 2015 року;

- авансових внесків з податку на прибуток за січень 2016 року;

- акцизного податку за грудень 2015 року;

- єд ... Читати далі »

Переглядів: 511 | Додав: WWWWW_W | Дата: 12.01.2016 | Коментарі (0)

ДРУЗІ!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2016-м роком та Різдвом Христовим.

     Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку родини, колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком !

Марія Мартенюк.

Переглядів: 475 | Додав: WWWWW_W | Дата: 31.12.2015 | Коментарі (0)

Шановні користувачі!

    Запрошуємо Вас взяти участь у анкетуванні на визначення Кращої книги Рівненщини.

     Анкетування проходить в рамках обласного щорічного конкурсу «Краща книга Рівненщини», що реалізується в рамках обласної Програми розвитку культури Рівненської області на період до 2017 року.

Номінації конкурсу:

1. Прозове видання

2. Поетична збірка

3. Історико-краєзнавче видання

4. Довідкове видання

5. Документальне видання чи мемуари

6. Літературний дебют (книги видані за останні 5 років)

    Анкети можна отримати звернувшись до бібліотекаря.

Також за кращу книгу Рівненщини можна проголосувати он-лайн за посиланнями: 

 - «Краще історико-краєзнавче видання»;

«Краще довідкове видання»;

«Краща поетична збірка»;

«Краще прозове видання»;

... Читати далі »

Переглядів: 497 | Додав: WWWWW_W | Дата: 08.12.2015 | Коментарі (0)

     29 листопада бібліотекарем ПШБ с. Масевичі Марією Трохимівною та класоводом  Кисорець Г. І. проведено годину краєзнавства   на тему: «Знайомтесь  -  вишивальниця нашого села  Галина Іванівна Шмига».

      Мета: дізнатися більше про наше село, формувати  ціннісне ставлення до культурних та духовних  надбань рідного краю; розширити культурознавчий світогляд, прилучити читачів до традиційних   народних ремесел   краю, зокрема  вишивки.

        Бібліотекар  порадившись  з класоводом  Кисорець Г. І. та  школярами  другого класу  вирішили  провести  краєзнавчу  годину   на  дому у  вишивальниці нашого села Шмиги Галини Іванівни,  яка  проживає по вулиці  М.Кузнецова. Дорогою  діти дізналися   про  те, чого  так  називається  вулиця, співали  дитячі пісеньки. Біля  будинку  нас  усіх  чекала  господиня  дому, яка  запросила всіх до хатини, де ми всі познайомилися.  Бібліотекар  попросила Галину Іванівну  показати свої  роботи.  Вона   запропонувала  діткам  подивитися  дивовижні  барви  рушників, чоловічих  сорочок,  вишитих подушечок. Та  найбільше  всім дуже сподобалася  вишите    хрестиком   українське жіноче  плаття.  Господиня  повідомила, що  її  навчила  вишивати бабуся, ще в ранньому  дитинстві. Це їй  подобається і вона  вишиває все  нові і нові  узори не лише  хрестиком, а й гладдю  та  затягуванням. Її  роботи неодноразово  виставлялися  у сільському  будинку культури на день села.

    Отже, всі  дізналися  про  хорошу  майстриню  української  вишивки, про людину,  яка  живе поруч нас, яка творить  різні узори на  полотні. Господиня всіх  пригостила  солодощами. Бібліотекар подякувала  Галині Іванівни  і  на  згадку  подарувала кімнатні квіти.  Всім  було цікаво. Голішовець  Данило  запропонував, щоб всі  наступного  разу  відвідали  його бабусю.

Марія Мартенюк.

Переглядів: 476 | Додав: WWWWW_W | Дата: 04.12.2015 | Коментарі (0)

9 листопада (понеділок)

Закінчується термін подання:

звіту про суми податкових пільг за три квартали 2015 року;

податкової декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали 2015 року платниками, у яких податковий - період дорівнює календарному кварталу (разом з відповідною податковою декларацією квартальна фінансова звітність (крім малих підприємств));

 - податкової декларації з податку на додану вартість за ІIІ квартал 2015 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу;

- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за три квартали 2015 року платниками, віднесеними до 3 групи;

- податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за три квартали 2015 року платниками, віднесеними до 3 групи;

- податкової декларації збору за спеціальне використання води за три квартали 2015 року;

податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за три квартали 2015 року;

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за три квартали 2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку за ІІІ квартал 2015 року;

- податкової декларації зі збору за користування радіочастотним ресурсом України за ІII квартал 2015 року;

- податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал 2015 року;

- податкового розрахунку з плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за ІIІ квартал 2015 року;

- податкової декларації туристичного збору за три квартали 2015 року;

- податкової декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за ІІІ квартал 2015 року;

 -податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників - податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1-ДФ) за ІІІ квартал 2015 року.

13 листопада (п'ятниця)

Закінчується термін сплати:

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності ... Читати далі »

Переглядів: 566 | Додав: WWWWW_W | Дата: 05.11.2015 | Коментарі (0)

      Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 «Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (із змінами) зовнішнє незалежне оцінюваннярезультатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (ЗНО), в 2016 році проводитиметься з 5 травня до 10 липня.

     Особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з ЗНО таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, російської мови, французької мови. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як ізчотирьох навчальних предметів.

     Для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за підсумками державної підсумкової атестації, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Також як результати ДПА зараховуватимуться результати складання тестів із математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).

     Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 (із змінами), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2015 року за № 1152/27597, буде опубліковано 30 жовтня 2015 року в офіційному виданні «Офіційний вісник України», № 84. Наказ набирає чинності в день його опублікування. 

7 нововведень у вступній кампанії 2016 року.

     1. Набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься востаннє. Також вперше умови прийому до Вищих навчальних закладів України охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії.

     2. Набір студентів до ВНЗ на всі ступені та освітньо-кваліфікаційні рівні у 2016 році буде здійснюватись за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.

     3.Також закон «Про Вищу освіту» передбачає деякі зміни моделі держзамовлення, згідно з якими Міністерство освіти і науки визначатиме загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей. У свою чергу, вищі навчальні заклади встановлюватимуть мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти. Розподіл вступників по ВНЗ, з урахуванням їх пріоритетів, здійснюватиме Єдина державна електронна база з питань освіти.

     4. Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти, (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

     5. Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти. Кількість подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийому за державні кошти, обмежуватися не буде.

      6. Також буде змінено розклад вступної кампанії, зокрема, початок прийому заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти відбудеться 11 липня. Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси відбудеться 20 липня, їх проведення &nd ... Читати далі »

Переглядів: 530 | Додав: WWWWW_W | Дата: 23.10.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 23 24 »